Ana sayfa » Ne zaman hamile kalınır?
#CİNSELLİK

Ne zaman hamile kalınır?

Ne zaman hamile kalabileceğini kestirmek o kadar da kolay değil aslında. Daha doğrusu kadından kadına, yumurtlamadan yumurtlamaya farklılık gösterebilir. Ne zaman hamile kalınır, ilişkiye girmek için en doğru zaman nedir, sperm kalitesi günün hangi diliminde daha iyidir gibi sorular bebek sahibi olmak isteyenlerin kafasını meşgul eden sorulardır.

Ancak genellikle yumurtlama, regl başlangıcının ilk gününden itibaren 12-14 . gününde hamile kalma olasılığın çok yüksektir. Bu 9 – 16 gün olarak geniş bir yelpazede de değerlendirilmektedir.

Bu yüzden regl olduğun ilk günden itibaren 10. ve 16. günler arasında korunmadan ilişkiye girdiysen hamile kalma riskinin mevcut olduğunu bilmen gerekiyor.

Ne zaman hamile kalınır?

Önemli bir hatırlatma yapalım. Bazı kadınlarda yumurtlama dönemleri oldukça farklılık gösterebiliyor. Nadiren bile olsa regl dönemine çok yakın dönemlerde de hamile kalan kadınlar yok değil. Yumurtama dönemlerinizi düzenli jinekolog kontrolleri yaptırarak takip edebilirsiniz. Doktorunuz size ve yaşam tarzınıza en uygun doğum kontrol yöntemini ve hamile kalmak için en uygun zamanları açıklayacaktır.

Aman dikkat 🙂

Gebelik konusunda takibini takvime göre yapmak aslında çok ilkel ve çokta sağlıklı olmayan bir yöntem. Bunun yerine elbette bir doktor kontrolünde farklı doğum kontrol yöntemlerinden yararlanmak en doğrusu olacaktır. Doğum kontrol hapları bu konuda oldukça başarılı ürünler.

Kadın sağlığı, regl dönemi, adet sorunları hakkında bilmek istediğiniz her şeyi Muayyen Günler‘de bulabilirsiniz.

#Aşk #İlişkiler #Cinsellik

#Aşk #İlişkiler #Cinsellik

Google’da Ara