Ana sayfa » Neden ‘geri vites’ yapıyor?
#İLİŞKİLER

Neden ‘geri vites’ yapıyor?

Erkekler neden ‘geri vites’ yapıyor?

“Aramız baya iyiydi, çok iyi anlaşıyorduk, gülüyorduk eğleniyorduk, saatlerce de sevişiyorduk.. Sonra birden bir şey oldu. Aramamaya başladı. Telefonlarıma çıkmamaya başladı ve birden yok oldu resmen adam!”

Kadınları en çok yoran erkek tavırlarından biri aniden yok olan, ortadan kaybolan yani birdenbire geri vitese takan erkekler. Erkeklerin R Noktası olarak anılmaya başlanan bu tavırlarının altında yatan sebeplerin bir kısmı kadınlar kaynaklı, bir kısmı ise erkeklerin düşünce yapısı ve inanç sistemi ile doğru orantılı.
Kadınların belki de en anlam veremediği konu; Erkekler neden ‘geri vites’ yapıyor?

Erkek geri vitese takarken ne düşünüyor?

İlişkiler her ne kadar iki kişilik olsa bile, bazen kişinin kendi içinde yaşadığı buhranlar, geliştirdiği inançlar ve hissettikleri bir başkası tarafından müdahale edilebilir bir boyutta olmayabiliyor.

İlişki erkeğin hayal ettiğinden farklı bir noktaya gidiyorsa, erkek birden geri vitese takıyor ve hızla kaçıyor.

Flört aşamasını geçip, sevgili olma, aile ile tanışma, arkadaşlarla bir araya gelme, sevgililer günü, evlilik veya çocuk hakkında yapılan sohbetler erkekte ilişkinin devamına karşı direnç gösterme ve kaçış planları yapma eğilimine sebep olabiliyor.

Ancak erkeklerin geri vites yapmasının altında daha derin ve kadının elinde olmayan başka sebepler de var.

Ben bu kadını hak etmiyorum sendromu

Yaşadığımız toplum erkeğin kadından her anlamda daha üstün olmasını öğütlerken, geldiğimiz yüzyıl eşit şartları doğursa da bilinçaltımız buna hala direniyor.

Erkeğin kadından daha iyi bir eğitim almış olması, daha fazla para kazanması, daha uzun boylu olması… vs vs vs. erkekte gerginliğe sebep olabiliyor.

Şartlar herhangi bir noktada kadının üstünlüğüne doğru gidiyorsa, erkek hiç bekletmeden geri vitese takabiliyor ve ilişkiyi bitiriyor.

Ne istediğini bilmeyen ve elde edilmesi kolay kadın

Uyumlu olmakla, nereye çekersen oraya gider olmak arasında baya bir fark var. İlişkinin başlarından itibaren “olur, sen bilirsin” diye başlayan cümleler kurmak, her konuda aynı fikirde olmaya çabalamak, “aynen, aynen, aynen” diye tekrarlamak, erkeklerde geri vites dürtüsünü ortaya çıkartıyor.

Kendine ait fikirleri, prensipleri ve kararları olan kadınlar erkeklere her zaman daha çekici ve elde edilmesi zor olarak görünüyor.

Elde edilmesi kolay kadınlar erkeğin “kovala” güdüsünü beslemediği için cazibesini de kaybediyor. Bunun olmasına sebep olan en önemli etkenlerden biri de, ilk buluşmada yapılan seks.

Kaç yaşında olunursa olunsun, flört evresi uzun sürdükçe cazibesi de o kadar fazla oluyor.

Bakım, temizlik ve tavır erkekler için ilk sıralarda yer alıyor

Birlikte sokaklarda el ele yürümek hem kadın hem de erkek için önemli bir aşama. “Bu benim sevgilim, ben bu kadını beğeniyorum, onunla gezmekten gurur duyuyorum” cümlesini göğsünü gere gere söyleyebilmesi için kadının gerçekten onun göz zevkine hitap ediyor olması gerekiyor.

Erkekler için pür makyaj, ağır bir parfüm, iddialı bir kıyafet değil, kendine neyin yakıştığının farkında olan, bedenine göre giyinmeyi bilen, giydiğini taşımakta zorlanmayan ve mis gibi kokan bir kadın her zaman daha cazip.

Sanılanın aksine erkekler sokakta birlikte yürüdükleri kadının etraftaki insanlar tarafından fark edilir değil, takdir edilir olmasına daha çok önem veriyor.

Yani bakımsız, pis ve özensiz bir kadın erkeğin geri vitese takması için biçilmiş kaftan oluyor.

Add Comment

Yorum yapmak için tıkla

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Google’da Ara