Ana sayfa » Neden orgazm olamıyoruz?
#CİNSELLİK

Neden orgazm olamıyoruz?

Neden orgazm olamıyoruz?

Orgazm nedir?

Bilimsel tanımı ile orgazm olmak, vücudun geçirdiği dört aşamadan oluşuyormuş; Uyarılma, plato, orgazm ve çözülme.
Orgazmı yaşamış kadın ve erkeklere sorulduğunda onlar neredeyse kendinden geçtiklerini, vücutlarının baştan aşağı kontrolsüzce titrediğini, volkanik bir patlamaya benzer yoğun bir zevk aldıklarını söylüyor.
Kadınlar için harika bir haber verelim: Orgazm pozisyonları regl sancısına iyi geliyormuş.
O zaman gelin, bu mutlu sonun baş rolünde sizin ve partnerinizin olması için işe abc’den başlayalım ve orgazm nedir, nasıl orgazm olunur ve neden orgazm olunmaz öğrenelim.

Sadece kadınlar ve erkekler için farklı bir tecrübe değil orgazm. Orgazm her kadının farklı bir şekilde hissettiği ve her erkeğin de fark bir şekilde deneyimlediği tamamen kişiye, o sırada yaşanan cinsel deneyime göre değişen bir şölen.

Erkekler ile kadınlar arasındaki fark, erkekler kendi cinsel ilgilerini ve orgazm olmaları için hangi yollardan geçmeleri gerektiğini keşfetmeye daha erken başladıkları için vücutlarını daha iyi tanıyor ve cinsel ilişkinin orgazmla bitmesi onlar için daha olası. Ancak kadının orgazm olması daha yeni yeni idrak edildiğinden erkeğin orgazmına göre biraz daha tabu.

Nasıl orgazm olunur?

Seks sırasında sevgilinize odaklanmak ve onu fantezilerinizle yaşamak orgazm olma yolunda kullanabilir en etkili silahlardan biriymiş.
Açıkçası yalnızca fantezi kurarak orgazma ulaşan kadınlar var, yani hayal kurmanın gücü hiçe sayılır gibi değil.

Orgazmın atmosfer, hayal gücü, kokular, ten uyumu, sesler, seks sırasındaki konuşmalar, uyum gibi birçok birleşenin bir araya gelmesi ile ilgisi büyük. Ancak bunların hepsi birden olmazsa orgazm olmayacak diye bir şey yok elbette.

Orgazma giden yolda kendi bedenini, zevk noktalarını tanımak önemli bir detay.

Mastürbasyonun sağlıklı bir şey olduğu konusuna vurgu yapan uzmanlar, orgazma giden yolda mastürbasyon sırasında kurulan fantezileri de es geçmemek gerekiyor.

Neden orgazm olamıyoruz?

Orgazm olmamak cinsel ilişkiden zevk alamayacağınız anlamına gelmiyor ama orgazm cinsel ilişkinin bir nevi en tatlı paydası, en güzel hediyesi.

Orgazm olamamanın sebeplerini şöyle sıralayabiliriz; doğru şekilde uyarılmama, partner ile uyumlu veya rahat olamama, stres, bedenini tanımama veya bedenini sevmeme, doğru pozisyonda olmama, yetersiz ön sevişme ve bir bakıma da bencil partner.

Cinsel ilişki iki kişilik bir deneyimdir. Bu deneyim sırasında karşısındakinin de haz almasını, orgazma ulaşmasını ve tatmin olmasını önemsemek çok önemli.

Orgazm olmak fiziksel olduğu kadar zihinsel bir deneyim. Bazen yaşadığımız an ile ilgili düşünürken o anı kaçırabiliriz. Cinsel deneyim sırasında kendi bedenimize ve partnerimizin bedenine eşit ölçüde odaklanmak birlikte orgazma gidebilmenin sırlarından biri.

#Aşk #İlişkiler #Cinsellik

#Aşk #İlişkiler #Cinsellik

Google’da Ara