Ana sayfa » Özgür olalım derken kopuverdik
#YAZARLAR Romantik Şeftali

Özgür olalım derken kopuverdik

İlişkiyi kopuk yaşamak

“Aman bana bulaşmasın da, ne halt ederse etsin…!” dediğimiz ilişkiler de yaşadık. Herkesin kendi hayatını yaşadığı, kendi ‘alanına’ sahip olduğu ve…..

Bu böyle ilişki mi oluyor yani? Birliktelik mi oluyor? Bir-liktelik… bir olmak… nasıl ayrı iki kişi olarak yaşıyoruz o zaman? Hani bir’dik…?

Modern yaşamın getirilerinden biri de ‘özgür ilişkiler’. Herkesin kendine ait bir hobisini yaptığı, arkadaşları ile geçirdiği, yalnız dolaştığı, ‘nefes’ aldığı ilişkiler.

Zaman içinde ayrı hayatların yaşanmaya alışıldığı ilişkiler aslında!

Ve kopulduğu, birbirinden uzaklaşıldığı, yabancılaşıldığı ve birbiri olmadan da keyif alındığının farkına varılan ilişkiler.

Seviyor olduğumuz ile birlikte olmamızın nedeninden o kadar uzaklaşıyoruz ki, ana nokta olan beraber zaman geçirme keyfini unutuyoruz.

Üstelik bunun hızla alışkanlığa dönüştüğünü bilmeden.

İlişkiyi kopuk yaşamak

Eskilerin ‘bir yastıkta kocamak’ sözününde ilerleyipte, gerçekten gidipte ‘bir adet büyük yastık’ diktirsek – bunu yapan birini çokta yakından tanıyorum- ne çok şey değişecek halbuki.

Bir kadın… çalışıyor elbette. Zaman zaman o kadar yoğunki işi ile alakalı, kafasını kaşıyacak zamanı yok. Haliyle her vakit bulduğunda ‘şarj’ olmak istiyor. Ne işini düşünmek istiyor, ne evini.Tek istediği arkadaşları ile sohbet edip, kahkaha atmak.

Sevdiği bir adam var. Onunda işleri yoğun. O da aynı şekilde her  ‘boşluk’ yaratabildiği zamanda, sorumluluklardan arınmak ve kafasını dağıtıyor olmak istiyor. İkisi de haklı.. ikisi de bitkin… ikisi de hak ediyor rahatlamayı. Ne yazık ki, birbirlerinin arkadaşları ile çokta iyi anlaşamıyorlar.

Boş zamanları beraber geçirmek yerine, bambaşka ortamlarda, bambaşka insanlarla geçirmeyi tercih ediyorlar. Ve gün geçtikçe alışıyorlar ayrı ayrı zaman geçirmeye, seviyorlar hatta bunu uzun zamanlardan sonra.

Ve bir gün fark ediyorlar ki, ayrı da gayet güzel geçiyor hayat.

Ve bir gün fark ediyorlar ki, pek fazla ortak noktaları da kalmamış.

Ve bir gün fark ediyorlar ki, birbirlerini değil, hayatlarındaki ayrı yakaladıkları keyifleri daha çok seviyorlar.

Ve bir gün fark ediyorlar ki, ayırma zamanı gelmiş…. zaten ayrı olan aslında…!

Beraberliğin olması gerektiğinden şaşmasına kendi ellerimiz ile sebep oluyoruz. Yavaş yavaş koyuyoruz üst üste aramıza girecek duvarın taşlarını. Her gün bir tane daha, itina ile…

Sonra karşısına geçip şaşırıyoruz… ‘neler oldu bize, ne kadar da iyiydik…!’

İyiydik iyiydik ama, birlikte değil, ayrı ayrı iyiydik…!

O zaman ne anlamı vardı BERABER olmamızın….?

Romantik Şeftali

Add Comment

Yorum yapmak için tıkla

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Google’da Ara