Ana sayfa » Popodaki sivilce nasıl geçer?
#İLİŞKİLER

Popodaki sivilce nasıl geçer?

Popo estetiği konusundaki aramaları geride bırakan bir merak konusu var ki, hemen her kadın hayatının bir döneminde veya tamamında bu sorun ile karşı karşıya kalıyor. Soru şu; Popodaki sivilce nasıl geçer? Popo sivilceleri yalnızca yaz aylarında mayo ve bikini zamanı geldiğinde değil, cinsel ilişki sırasında da canımızı sıkan küçük baş belaları değiller de neler?

New Yorklu dermatolog Debra Jaliman popodaki akne sorununu şu şekilde açıklıyor: ” Ölü hücreler ve kıl köklerindeki bakteriler pürüzlere ve akneye neden olur. Aktif kadınlar bu konuda daha şanssızdır.”

Popodaki sivilce nasıl geçer?

  1. Benzoil Peroksitli duş jeli kullanın

Popodaki pürüzlerden kurtulmak için benzoil peroksit içeren duş jeli kullanmanızı öneriyor. Bu madde genellikle akne tedavisinde kullanılan ürünlerde bulunuyor. Jaliman bu içeriğin kıl köklerini tıkayan ölü hücreleri temizlediğini belirtti.

2.Salisilik asitli pedlerle gözenekleri açın

Haftada bir kaç kez salisilik asitli pedlerle bölgeyi temizlediğinizde ileride oluşacak gözenek tıkanıklıklarını önlemiş olursunuz. Ayrıca bu asit enfekte olmuş kıl köklerini temizlemede de çok etkilidir.

Vejetaryen Aşklar

3.Laktik asit içeren bir losyon tercih edin

Vücut losyonlarının akneyi tetiklediğini düşünebilirsiniz. Ancak laktik asit içeren losyonlar ölü hücrelerin cilde yapışmasını önler ve pürüzlerin giderilmesini sağlar.

  1. Terledikten sonra daima banyo yapın

Spordan veya tempolu bir yürüyüşten sonra “Aman çok terlemedim” diye düşünüp banyoyu es geçmeyin. Siz terlediğinizi hissetmeseniz bile gözenekleriniz kapanmıştır ve bakteriler üremeye başlamıştır. Bu bakterilerle ve kapanmış gözeneklerde etrafta dolaşıp oturduğunuzda popodaki aknelere de zemin hazırlarsınız.

KırmızıKalp

Google’da Ara