Ana sayfa » Regl ağrısı tehlikeli mi?
#CİNSELLİK

Regl ağrısı tehlikeli mi?

Regl ağrısı tehlikeli mi

Kadından kadına değişiklik gösteren regl dönemi ve öncesi semptomları başımızın belası değil de nedir kızlar 🙂 Türlü türlü yollar deneyip bir türlü geçiremediğimiz regl ağrısı tehlikeli mi , acaba ağrıyı uzun süre hissetmek bana zarar verir mi diye düşünüyorsanız bu yazımız size olsun;)

Regl ağrısı tehlikeli mi?

Eğer adet döneminde şiddetli ağrılar yaşıyorsanız, altında jinekolojik hastalıklar yatıyor olabilir” diyor uzmanlar. Ancak her regl ağrısı da bir hastalık habercisi değil. Regl ağrısının tehlikeli olduğunu gösteren işaretleri bulmak ve bir uzmana danışmak en sağlıklısı. Regl ağrısı şiddetlendiğinde bir sürü ilaç içmek, ağrıyı geçici olarak dindirmek olası hastalıkların tedavisini de ertelemek oluyor.

Kadın hastalıkları uzmanları şiddetli adet dönemi ağrıları çekenlerin vakit kaybetmeden jinekolojik muayene olmaları gerektiğini söylüyor.

Regl ağrısının olası sebepleri neler?

Şiddetli ağrıların hissedilmesi;

Ağrının rahmin en iç tabakasının, rahmin dış tabalarında ya da rahim dışında bir bölge de bulunması;

Rahim ağzında darlık;

Rahmin farklı pozisyonlarda olması;

Rahim tümörleri;

Rahim veya yanındaki organlarda bulunan iltihaplanma nedenlerinden kaynaklanabilir. Bu nedenlerin tümüne ikincil adet ağrısı denir.

Ağrılarınız dayanılmaz bir hal alırsa hiç vakit kaybetmeden bir uzmana görünmelisiniz. Tehlike büyümeden bu kontrol şart!

 

Google’da Ara