Ana sayfa » Regl ağrısına iyi gelen besinler
#İLİŞKİLER

Regl ağrısına iyi gelen besinler

Regl dönemlerinde kadından kadına değişen yeme isteği ne yazık ki regl ağrılarını olumsuz etkileyebilmekte. Bazılarımızın canı hamur işi yemekleri isterken bazılarımız ise tatlı krizlerine giriyoruz. Ancak regl döneminde ağrıları dindirmekte de büyük bir rol oynayan besinlerden bazılarını mutlaka tüketmemiz gerektiği konusunda uzmanlar uyarıyor. Regl ağrısına iyi gelen besinler regl dönemini daha sağlıklı ve sakin geçirmemizi sağlıyor.

Adet sancısını geçirmekte etkili olan ilaçlardan kullanmak istemiyor ve daha doğal yöntemlere başvurmak istiyorsanız regl sancısına iyi gelen besinleri bilmeli ve bunlardan düzenli olarak tüketmelisiniz.

Regl ağrısına iyi gelen besinler

Keten Tohumu Regl Ağrısına İyi Geliyor

Regl sancısı ile savaş veriyorsanız regl dönemindeki kramplar için mucize bir seçenek olan keten tohumu ile tanışma zamanı geldi demektir.

Kanser, kalp hastalıkları, diyabet gibi durumlarda da oldukça fayda sağladığı görünen keten tohumu regl döneminde de en iyi dostumuz.

Menopoz dönemine yaklaşan kadınların günde 2 kaşık keten tohumu tğüketmeleri durumunda sıcak basması durumunu %60 oranında azalttığı söyleniyor. Keten tohumunu adet döneminizde yoğurda karıştırarak tüketebilirsiniz.

Tampon ne işe yarar?

Tam Tahıllı Besinler Adet Ağrısına İyi Geliyor

Kan şekerini doğru seviyede tutmak konusunda oldukça başarılı olan tam tahıllı gıdaları yalnızca regl döneminde değil hayatımızın içerisinde tutmamız gerekiyor. Diyetisyenlerin ve beslenme uzmanlarının da önerisi olan tam tahıllı besinler lif ve protein açısından oldukça zenginler. Adet sancısı ile savaşınız sırasında tam tahıllı besinleri de yanınızda tutun deriz.

Kalsiyumu Bol Besinler Regl Sancısına İyi Geliyor

Brokoli, soya sütü, ton balığı ve balık çeşitlerinin kalsiyum zengini olduğu ve regl ağrısını azaltabileceğini belirten Maryland Medical Center Üniversitesi araştırmacıları özellikle adet dönemlerinde bu besinlerin düzenli olarak tüketilmesinin adet sancısını geçirmekte etkili olduğunu ekliyor.

#Aşk #İlişkiler #Cinsellik

#Aşk #İlişkiler #Cinsellik

Google’da Ara