Ana sayfa » Sahte orgazm nasıl anlaşılır?
Orgazm taklidi nasıl anlaşılır?
Cinsellik Erkek

Sahte orgazm nasıl anlaşılır?

Erkeklerin en çok kafaya taktıkları konulardan biri “kadını tatmin edip edememe” konusu. Kadınların orgazm taklidi konusunda üstün bir performans sergiledikleri dedikodusu erkeklerin kadını orgazma ulaştıramamaktan korkmasına sebep oluyor. Oysa cinsellik konusunda deneyimli bir erkeğini, kadının orgazm taklidi yapıp yapmadığını anlaması o kadar da zor değil. Sahte orgazm veya orgazm taklidi nasıl anlaşılır diye düşünüyorsanız hemen birkaç tüyo verelim.

Orgazm taklidi nasıl anlaşılır?

Araştırmalar kadınların %40’ının orgazm taklidi yaptığını söylüyor. Ancak kadınların orgazm taklidi yapmasının altında yatan en önemli sebeplerden biri erkeğin aceleciliği. Cinselliği yalnızca penisin vajina içine girmesi olarak gören erkek zihniyeti, kadının vajinal uyarılması konusunda bilinçsiz olduğu sürece kadının orgazm taklidi yapması da kaçınılmaz.

Dünyanın birçok yerinde yeni yeni önemi fark edilen vajinal orgazma ulaşmak ne yazık ki vajinal birleşme ile değil, klitorisin oral yolla veya dışarıdan uyarılması ile meydana gelebiliyor.

Seksologlar sahte orgazmı anlamanın o kadar da zor olmadığını, orgazm taklidini anlamanın aslında basit olduğunu söylüyor. Gerçekten orgazm yaşayan bir kadının kendini kaybetme halinin numarası yapılamayacak kadar gerçek belirtileri var. Vajinada meydana gelen ıslanma orgazmın en önemli işareti. Kaygan bir sıvı salgılayan vajina orgazm olmaya hazır hale gelmiş demek oluyor. Orgazma giden yolda yalnızca vajinada değil burunda da ıslaklık meydana geliyor. Göğüs uçlarında sertleşme, gözbebeklerinin büyümesi, ayak parmaklarında gerilme ve kasılma gibi işaretler orgazm belirtileri arasında.

Kırmızı Kalp

Bize Katılmak İster Misin?

Ülkemizde hala tabu olarak görülen
#Aşk #İlişkiler #Cinsellik
konuları yasaklar ve yanlış öğretiler sebebiyle
sonuçlarının cinsel sapkınlığa kadar gidebildiği bir durumda.

KirmiziKalp.Com ekibi olarak biz,
#Aşk #İlişkiler #Cinsellik konularını
farklı açılardan ele alarak
toplum bilincine katkı sağlamayı hedefliyoruz.

Bu Hedefe Birlikte Yürümek İster Misin?

info@kirmizikalp.com

Google’da Ara