Ana sayfa » Sapyoseksüel nedir?
#AŞK

Sapyoseksüel nedir?

Sapyoseksüel karşı cinste fiziksel özelliklerden değil zekayı, aklı ve fikirlerden etkilenme anlamına geliyor. Sapyoseksüel insanlar boy, kilo, saç rengi, göz rengi gibi detayları görmeyen, bunlardan etkilenmeyen ancak entelektüel bakış açılarından etkilenen insanlardır. Sapyoseksüel nedir, sapyoseksüel bir tür cinsel eğilim midir?

Zekaya ve akla zaafı olan kişileri etkileyebilecek insanın hemen her konuda biraz fikri olması, bir konuda derinlemesine bilgiye sahip olması, girdiği ortamda insanları etkileyebilme özelliğine sahip olması, saygı gören, tanınan, ilgili olduğu alanda parmak ile gösterilen biri olmasına dikkat ederler.

Sapyoseksüel nedir?

Sapyoseksüel kişinin etkilendiği insanın zengin olması ana kriterler içinde yer almaz ancak yaptığı iş ile saygın olması çok önemidir.

Sokakta yürürken denk gelmişsinizdir, çok hoş bir adam, yanında ona hiç yakışmayacağını düşündüğünüz bir kadın, veya tam tersi. Böyle bir çift gördüğümüzde kendi kendimize ‘Acaba onda ne buldu?’deriz. Aşık olunan fiziksel görüntü değil, zekadır, akıldır, bakış açısıdır.

Sapyoseksüel insanlar zoru seven insanlardır. Yaptıkları işte tek düze olmayı sevmezler. İlişkileri de işleri de sosyal yaşamları da onlar için bir sınav gibidir. Kendilerini sürekli yenilemek ve bilgi ile donatmak isterler.

Google’da Ara