Cinsellik Kadınlar

Seks detoksu nasıl yapılır?

Paylaşmak güzeldir ;)

Cinsel detoks, seks detoksu her iki ismi ile de sağlıklı bir şey yapacağız hissini  veriyor ancak insanı da biraz geriyor. Kendi kendinize ‘neden seks detoksu, cinsel detoks yapayım ki?’ diyebilirsiniz. Sekse bir süre ara vermek, seksten uzak durmak, cinsellikten kendini soyutlamak neden gerekli. Bunun bize ne gibi bir faydası olabilir dersiniz?

Gün içinde yaşadığımız sorunlar, hayatımızın gidişatındaki olumsuz durumlar cinsel yaşantımızı doğrudan etkiler. Erkekler ve kadınlar bu durumlarda farklı şeyler yaşıyor olabilirler ancak her iki taraf için de günlük hayat ile cinsel hayat doğru orantıda gitmektedir.

Seks detoksu veya Cinsel detoks nedir?

Sosyal hayatta yaşadığımız çeşitli sorunlar cinsel hayatımıza doğrudan etkilidir. Hayatımızdaki bazı toplumsal normlar cinsel hayatımızı da etkisi altına alır.

Cinselliği gereksiz, dini açıdan günah ve kötü olarak gören toplumlar ve kişiler genellikle cinsel sorunlarla karşılaşırlar.

Detoks kelime anlamı olarak vücudumuza çeşitli yollarla giren ve atık madde olarak dışarı atılmayı bekleyen zararlı toksinlerden kurtulmaktır. Cinsel detoks ise cinsel yaşamımız da bizi engelleyen olumsuz düşüncelerden kurtulmaktır.

Cinsel detoks nasıl yapılır?

Arınma anlamına gelen detoksu yalnızca belli besinleri tüketerek veya tüketmeyerek bünyemize değil hayatımızın her alanında yapabiliriz. Cinsel detoks veya seks detoksu da bunlardan biri. Cinsel yaşantınızı hayatınızdaki uyaranlardan sebep (iş, çocuklar, aile, para sorunları vs… ) özgürce yaşayamıyor ve adeta görev olarak yaşıyorsanız bu işte bir yanlışlık var demektir. Cinsellik, daha doğrusu doyuma ulaştıran bir cinsel yaşam kişinin ruh halini çok fazla etkiler.

Cinsel yaşantınızı daha keyifli bir hale getirmek için cinsel detoks yaparken istemediğiniz hiçbir cinsel tecrübeye sırf partnerinizi mutlu etmek için ‘olur’ demeyin. Seks terapistlerinden yardım alın. Cinsellik konusundaki tabularınızı nasıl yıkabileceğiniz konusunda okuyun.  Partnerinizle zaman kısıtlaması olmadan, fantazilerinizi konuşabildiğiniz bir cinsel deneyim yaşayın. Pornografiden uzak durun. Cinsel detoks cinsellikle ilgili bizi olumsuz etkileyecek şeylerden uzak durmaktır. Cinselliği en yalın, en istediğiniz gibi hali ile yaşamaya gayret gösterin.

 


Paylaşmak güzeldir ;)