Ana sayfa » Seks isteğini tetikleyen doğal nimetler
#CİNSELLİK

Seks isteğini tetikleyen doğal nimetler

Seks isteğini arttıran doğal besinler

Seks isteğindeki azalma dönemsel olarak değişebilen ve en çok stres sebebi ile olumsuz etkilenen bir durum. Partner ile uyumsuzluk ve dış uyaranların sebep olduğu olumsuzluklar nedeni ile cinsel isteksizlik duyduğumuzda modumuzu pozitif olarak etkileyecek tekniklerden ve doğal besinlerden yararlanabiliriz. Doğal afrodizyaklar, seks isteksizliğini ortadan kaldırmaya yarayan, seks isteğini arttıran doğal birer mucize diyebiliriz.

Seks isteğini arttıran doğal besinler neler?

Zencefil seks isteğini arttırıyor

Tüm vücuda fayda sağlayan ve bedenimizi uyaran zencefil afrodizyak bir etkiye de sahip. Zencefil kan dolaşımını güçlendirme ve düzene sokma etkisine sahip. Erkeğin ereksiyon olmasında kan akışının önemi çok fazla bu yüzden akşam yemeklerde ufak bir parça zencefil tüketmek özellikle erkeklerde seks isteğini arttıran doğal bir yöntem olarak kullanılıyor.

Kabak çekirdeği seks isteğini arttırıyor

Çinko bakımından zengin olan kabak çekirdeği cinsel gücü ve cinsel isteği arttıran besinler arasında. Ancak kabak çekirdeğinin cinsel isteği arttırmasının içeriğinde Argin olması ile de alakası çok fazla. Nitrik oksit yapımında kullanılan bir madde olan Argin cinsel performansı destekliyor. Akşamları yarım kase kadar kabak çekirdeği tüketmek seks isteğini arttırıyor.

Muz seks isteğini arttırıyor

Muz seks isteğini arttırdığı bilinen en yaygın besinlerden biri. Hem çiğ olarak hem de kabuğu ile fırında pişirilerek tüketildiğinde seks isteğini arttıran ve libidoyu destekleyen bir etkiye sahip. Muz kabuğu ile tüketildiğinde daha fazla etki gösteriyor çünkü kabuğun alt katmanında Bufotenin maddesi bulunuyor. Bufotenin maddesi vücuda keyif verene ve özgüveni arttıran bir etkiye sahip. İçeriğinde bulunan B vitamini sayesinde de enerji veriyor ve seks hayatımıza renk gelmesine fayda sağlıyor.

Çikolata seks isteğini arttırıyor

Çikolatanın seks isteğini arttırdığı uzun zamandır biliniyor ancak çikolata ile ilgili bilinmesi gereken önemli nokta cinsi. Doğal çikolata içeriğinde bulunan Anandamid’in sağladığı afrodizyak etkiyi işlem görmüş çikolatada bulmak mümkün değil. Çikolatanın seks isteğini arttırma etkisi beyinde aşk ve mutluluk kimyasalı olarak bilinen Dopamin’in salgılanmasını sağlaması. Ayrıca seratonin ve fenetilamin maddelerini de içeren çikolata etkili ve hızlı bir seks uyarıcısı olarak biliniyor.

Nar seks isteğini arttırıyor

Üretkenliğin sembolü nar seks isteğini de arttıran en şifalı besinlerden biri. Yapılan araştırmalar nar suyunun özellikle erkeklerde etkisinin büyük olduğunu gösteriyor. Testosteron oranlarında artış, seste kalınlaşma, cinsel istekte artış gibi etkilere sebep olduğu bilinen nar suyunu günde 1 bardak tüketmek oldukça faydalı. Kadınlarda ise böbrek üstü bezi, yumurtalık, seks isteği, kemikler ve kaslarda olumlu etkileri var.

Kırmızı Kalp

Add Comment

Yorum yapmak için tıkla

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

#Aşk #İlişkiler #Cinsellik

#Aşk #İlişkiler #Cinsellik

Google’da Ara