Cinsellik Kadınlar

Sekssiz evlilik nedir?

Paylaşmak güzeldir ;)

Sekssiz evlilik nedir?

Kapalı kapılar arkasında yaşananları bilmek veya tahmin etmek imkansıza yakın. Evliliklerinin çok uyumlu ve güzel gittiğini düşündüğümüz bir çok çiftin ilişkiye giremediğini ve evliliklerinde seksi yaşayamadıklarını biliyor musunuz?

Sekssiz evlilik her 5 çiftten birinin yaşadığı bir sorun. Evliliklerinde cinselliği yaşayamayan çiftlerin sayısı oldukça fazla. Evliliklerinde cinselliği yaşayamayan yani bir şekilde cinsel ilişkiye girmekte sorun yaşayan çiftler ya ihanet yoluna gidiyor yada cinsel ve ruhsal açıdan korkunç bir karanlığa gömülüyor.

Sekssiz Evlilik Çözümsüz Nedir?

Sekssiz evlilik çiftlerin hiç bir şekilde ilişkiye girmemesi anlamına gelmiyor. Bir evliliğin sekssiz evlilik olarak anılması için, yılda 10 defadan daha az defa cinsel ilişkiye girmiş olmaları demek.

Haftada kaç defa cinsel ilişkiye girilmeli?

“Bir evliliğin sekssiz evlilik sayılmaması için çiftlerin haftada kaç defa seks yapıyor olması gerekiyor?” sorusuna uzmanlar çiftlerin haftada 2-4 ile ayda 2-4 defa seks yapılması şeklinde farklılık gösteriyor. Bu elbette çok geniş bir sonuç ancak bu değerlendirme, çiftlerin yaşları, duygusal bağları ve yaşam şartları göz önünde bulundurularak belirlenmiş bir sorun.

Acaba benim evliliğim sekssiz bir evlilik mi?

Eğer 3 haftadır seks yapmadıysanız ve karşılıklı olarak bunun eksikliğini hissetmiyor veya birbirinizi arzulamıyorsanız konu ile ilgili bir uzmana danışmanızı öneririz.


Paylaşmak güzeldir ;)