Cinsellik Kadınlar

Sekssiz ilişki olur mu?

Paylaşmak güzeldir ;)

Sekssiz ilişki olur mu?

Sekssiz evlilikler bir çok çiftin sorunu olurken henüz evlenmeden, sevgililik zamanlarında bile sekste isteksizlik ve sevişememe sorunları ortaya çıkabilmekte.

Bazı ilişkilerde ilişkinin uzunluğu, arada geçen kırgınlıklar ve birbirine olan saygının kaybedilmesi de sekssiz ilişkilerin temel sorunlarından.

Çok uzun süren ilişkilerde seksin belli bir oranda azalması ve bir rutine oturması normal. ancak ilişki sırasında heyecanın azalması, cinsel sorunların yaşanması, çok uzun sürmesi veya seksin normalden çık kısa sürmesi gibi durumlar alarmların çaldığının göstergesi olabilir.

Bazı ilişkilerde, “Biz artık kardeş gibi olduk, odaları bile ayırdık” gibi cümleler duyarız. Bu 80 + yaşlarda belki normaldir ancak 30+, 40+, 50+ civarı yaşlar için evlilik ve ilişki adına sağlıklı bir durum değildir. Sevişmek ve cinsel tatmine ulaşmak ilişkilerin temel taşlarını oluşturuyor.

Sevişemiyorsak ayrılmalı mıyız?

İlişkinin durumuna ve sevişememenizin sebebine bağlı bu elbette. İlişkinizde gerçekten cinsellikle ilgili bir sorun var mı ve ilişkide sevişememe sorunu sabit mi diye konunun uzmanı olan bir cinsel terapiste başvurmanızı tavsiye ederiz.

 

 

 


Paylaşmak güzeldir ;)