Ana sayfa » Sekssiz ilişki olur mu?
#AŞK

Sekssiz ilişki olur mu?

Sekssiz ilişki olur mu

Sekssiz evlilikler bir çok çiftin sorunu olurken henüz evlenmeden, sevgililik zamanlarında bile sekste isteksizlik ve sevişememe sorunları ortaya çıkabilmekte. Sekssiz ilişki olur mu, ilişki seks olmadan yürütülür mü, cinselliği yaşamadan karı koca olunabilir mi diye düşünüyorsanız, ya konuyu merak ediyorsunuz, ya da seks yaşamadığınız bir ilişkiniz var.

Size bir öneri yazımız var;

Karısı vajinismus 
olan erkek 
ne hissediyor?

Bazı ilişkilerde ilişkinin uzunluğu, arada geçen kırgınlıklar ve birbirine olan saygının kaybedilmesi de sekssiz ilişkilerin temel sorunlarından.

Çok uzun süren ilişkilerde seksin belli bir oranda azalması ve bir rutine oturması normal. Ancak ilişki sırasında heyecanın azalması, cinsel sorunların yaşanması, çok uzun sürmesi veya seksin normalden çık kısa sürmesi gibi durumlar alarmların çaldığının göstergesi olabilir.

Libido nasıl yükselir?

Bazı ilişkilerde, “Biz artık kardeş gibi olduk, odaları bile ayırdık” gibi cümleler duyarız. Bu 80 + yaşlarda belki normaldir ancak 30+, 40+, 50+ civarı yaşlar için evlilik ve ilişki adına sağlıklı bir durum değildir. Sevişmek ve cinsel tatmine ulaşmak ilişkilerin temel taşlarını oluşturuyor.

Partnerimiz ile duygusal, ruhsal ve bedensel bir uyum içinde olmamızın yolu açık seçik olarak seksten geçiyor.

Bir kadın ile erkeğin çok iyi anlaşması arkadaşlık, dostluk olarak adlandırılırken. Bir kadın ve erkeğin hem çok iyi anlaşıp hem de birbirlerini doyuma ulaştırdıkları bir cinsellik yaşamalarının adı ilişki oluyor.

Sevişemiyorsak ayrılmalı mıyız?

İlişkinin durumuna ve sevişememenizin sebebine bağlı bu elbette. İlişkinizde gerçekten cinsellikle ilgili bir sorun var mı ve ilişkide sevişememe sorunu sabit mi diye konunun uzmanı olan bir cinsel terapiste başvurmanızı tavsiye ederiz.

Cinsel Fobiler

Google’da Ara