Ana sayfa » Sekste hedonizm nedir?
#CİNSELLİK

Sekste hedonizm nedir?

Kelime anlamı “hazcılık” olan hedonizm seks kelimesi ile yan yana gelince önce biraz ürkütücü gelebilir. Aslında bu normal. Zira sekste hedonizm şu anlama geliyor; hayatını cinsel hazlar üzerine kurmuş olmak. Ve bu tam bir davranış bozukluğu olarak kabul ediliyor. Sekste hedonizm cinsel hazlara teslimiyete sebep olan, kurduğu tüm ikili ilişkilerde öncelikli kriter olarak seksi almak, anlık hazlar uğruna hayatındaki ilişkisinden vazgeçebilmek gibi durumlara sebep olabiliyor.

Sekste hedonizm nelere sebep olur?

Sekste hedonist olmak cinselliği sınırsız yaşamayı, uzun süreli ilişki kuramamayı beraberinde getirebilir. Seks hedonizmi bir tür cinsel bağımlılık olarak görülebilmekte ve bu yaklaşımdaki kişilerde kokain kullanımı da saptanmaktadır. Hazzı ulaşması güç bir noktaya çıkartmak için sürekli olarak farklı yollar denerler.

Tacizi nasıl anlarım

Seks hedonistlerinin sosyal ilişkileri pek iyi olmaz. Pornografi, uyuşturucu ve cinsel yönelimleri sebebi ile genelde yalnızdırlar. Bir seks hedonisti için kural, etik, ahlak gibi değerler zamanla yok olacağından taciz ve tecavüz gibi suçlara karışma oranları da yüksektir.

Egoları yüksek, övülmekten ve beğenilmekten hoşlanan hedonistler cinsel ilişki sırasında da öncelikli olarak kendi hazlarına odaklılardır. Yani partnerini hazza ulaştırmak onun için bir amaç değil ancak kendi istediğini almak için bir araç olabilir.

Kırmızı Kalp

 

#Aşk #İlişkiler #Cinsellik

#Aşk #İlişkiler #Cinsellik

Google’da Ara