Ana sayfa » Seni seviyorum demeden de sevdiğini hissettirebilirsin
#AŞK

Seni seviyorum demeden de sevdiğini hissettirebilirsin

Ağızlara sakız olmuş boş bir ‘seni seviyorum’ cümlesinin yerini tutabilecek o kadar çok fırsat var ki. Yeter ki gerçekten seviyor olalım. Sevdiğini hissettirmenin yolları karanlıkta iğne aramaya benzemez. İnsan birini gerçekten seviyorsa, onun yüzündeki gülümsemenin sebebi olmaya çalışmaz, içinden gelen bir güçle kendiliğinden oluverir zaten.

Bu yazıyı ya biri sana henüz ‘seni seviyorum’ demediği veya az dediği… ya da sen birine ‘seni seviyorum’ diyemediğin için okuyorsun. Sebebin her ne ise, yalnız değilsin.

Hareketlerinle ‘Seni seviyorum’ demenin, sevdiğini hissettirmenin yolları

Onu anladığını hissettirmek

Bir ilişkiyi yaşamak, aynı evi ve hayatı paylaşmak anlayış gerektirir. Karşımızdakinin bizi anladığını hissettiğimizde onunla zaman geçirmekten çok daha fazla keyif alırız.
İşten yorgun dönmüş bir haldeyken ona tanıyacağımız “kafasını boşaltma” alanı, zor uyandığı bir sabahta sıcak bir kahve ile gülümsememiz, gergin ve sinirli olduğunda üzerine gitmeyip sessiz kalmamız gibi anlayışlar paha biçilmez sevgi belirtileridir.

Duygusal zekanın faydası

Onu dinlediğini hissettirmek

İnsan her zaman akıl almak için anlatmaz. Hatta çoğunlukla akıl almak için anlatmaz. Akıl almak istediğinde “sence ne yapayım” der. İkili ilişkide bu ince çizgiyi korumak arkadaşlık ilişkisinden çok daha önemli. Sevgilimiz ile her konuda aynı fikirde olmamız gerektiği yalanına da kendimiz inandırmayalım lütfen. Konu ilgimizi çekmiyorsa bile, onun için önemliyse dinlemek, anlamaya çalışmak sevdiğini göstermenin en güzel yollarından biri.

Ona güvendiğini hissettirmek

Kıskançlık, kuşku, ciddiye almama, inanmama… hepsi birer güvensizlik sinyali. Güvenmediğimiz biri ile ilişki devam ettirmek sadece kendimize değil karşımızdakine de eziyettir. Sosyal hayatını kısıtlamamak, aldığı sorumluluklarda müdahaleci olmamak, arkadaşları, ailesi, hobilerine karşı anlayışlı, nazik ve destekleyici olmak, aldığı kararlara saygı duymak “seni seviyorum” demeden sevdiğini hissettirmenin en açık yollarından biri.

Flört şiddetini nasıl anlarım?

Onu tanıdığını hissettirmek

Eve geldiğinizde masanın üzerinde en sevdiğiniz yemeği görseniz, sabah duştan çıktığınızda ütülemek için ütü masasına koyduğunuz kıyafetin çoktan ütülendiğini görseniz, beğenebileceğinizi düşündüğü bir t-shirt ile eve geldiğine şahit olsanız.. sizi sevdiğini anlamaz mıydınız? Sevdiği rengi, tuttuğu takımı, doğduğu şehri, en çok kızdıklarını bilmek değildir tanımak. Fikrini, bakış açısını anlamak, yürüdüğü yolda takılacağı taşları tahmin edebilmektir tanımak. İnsana çok güvende hissettirir, onu tanıyan biri ile birlikte olduğunu hissetmek. Ona bu hissi veriyorsanız, ‘seni seviyorum’ diye bağırmanıza gerek yok. O biliyor zaten.

Onu beğendiğini hissettirmek

Flört zamanlarında ve ilişkinin başlarında fiziksel özelliklere odaklanmak kadın için de normaldir, erkek için de. Ancak zaman geçtikçe insan birbirinin her haline vurulur. Sesini kullanışına, sakinliğine, olaylara yaklaşımına, hayallerinin peşinden koşuşuna, kriz anındaki tavrına… İnsan tanıdıkça hayran olur karşısındakine, veya olamaz.

Uzun süredir birlikte olsanız bile, onu her gördüğünüzde içinizde kıpırdayan bir şeyler olduğunu hissediyorsanız, bunu ona söylememek -hem de her fırsatta- haksızlık olur. Beğenildiğini hissetmek herkesi hem mutlu hem de motive eder.

Kırmızı Kalp

Google’da Ara