Ana sayfa » Sevgili olduğunu sosyal medyada paylaşmak
#İLİŞKİLER

Sevgili olduğunu sosyal medyada paylaşmak

Kime ne canım bizim ilişkimizden” diyorsanız zaten bu yaz hiç size göre değil. İlişkiyi kendi kabuğunda yaşamak isteyenlere saygımız büyük. Ancak dönem sosyal medya dönemi. Yani dönem sevgili olduğunu sosyal medyada paylaşmak, paylaştıkça çoğalmak, gelen tebriklere kalp koymak devri.

Sevgili olduğunu sosyal medyada paylaşmak için erken mi?

İlişkinin akıbetinin belli olmasını beklemeden, daha birbirini tam olarak tanımadan sosyal medyada ilişki durumunu değiştirmek, birlikte aşkı ilan eden fotoğraf eklemek veya birbirinin fotoğraflarının altına aşk sözleri yazmak şaşırtan bir şey değil. Artık “Herkes duysun, biz aşığız” demenin yolu Instagram veya Facebook’tan geçiyor.

İşin henüz uzmanları olmadığından birilerine soramadık ancak durumu etrafta ve kendi hayatlarımızda gördüğümüz kadarı ile değerlendirince şu kanıya vardık; Sevgili olduğunu sosyal medyada paylaşmak için erken veya geç diye bir şey yok. Sosyal medyada sevgili ile fotoğraf paylaşmadan önce gözden geçirmeniz gereken bazı detaylar var sadece. Bunlardan en önemlisi aile.

Instagram veya Facebook hesabınızda sizi takip edenlerden ilişki ile ilgili haberdar olmasını istemedikleriniz varsa, ya bir daha düşünün ya da onların göremeyeceği şekilde ayarlamalar yapın.

İlişkiden henüz emin değilseniz, biraz beklemek akıllıca olabilir. Zira dijital dünyada bir şey paylaşmak, o paylaşımın sonsuza dek kayıt altında ve bir yerlerde arşivde kalması anlamına gelebiliyor.

Eskiden ilişki bitince 3-5 fotoğrafı yırtıp atmak mümkündü, hatta ilişkiyi inkar etmek bile mümkündü.

Ancak artık devir ifşa devri.

Sonradan pişman olmayalım.

 

 

Google’da Ara