Ana sayfa » Sevgilimi nasıl terk ederim?
#AŞK

Sevgilimi nasıl terk ederim?

Sevgilimi nasıl terk ederim

Kendini suçlamak ve kötü hissetmekten vazgeçer misin lütfen? Onsuz olma fikrine geldiysen ortada bir şekilde yanlış giden bir şeyler var demektir. Sevgilimi nasıl terk ederim düşüncesi kafana girdiyse sen de o yola girdin demektir.

Burada amacımız kimseyi birbirinden ayırıp, evliliğini veya mutlu birlikteliğini yıkmak değil ancak eğer mutsuz bir birliktelik yaşıyorsan konuyu daha fazla uzatmanın manası da yok.

ÖNEMLİ UYARI: Lütfen bu yazıda değineceğimiz önemli noktaları, ilişkisi hakkında uzuuuun uzadıya düşünmüş, artık bitmesi gerektiğine net olarak karar vermiş ancak bunu nasıl yapacağını bilemeyenler okusun!

Sevgilimi nasıl terk ederim?

  1. Vicdan yapmaktan vazgeç

Dünyanın en zor şeylerinden biri gözünün içine bakan bir sevgiliyi terk etmektir. Ancak eğer sen ona karşı hiç bir şey hissetmiyorsan değil gözünün içine, isterse beyninin içine baksın, yapacak bir şey yok. Başkasının üzülmemesi için gösterdiğin özeni kendin için neden gösteremediğini düşündün mü hiç?

  1. İçgüdülerini dinle

Eğer bir şeyi aklından geçiriyorsan ve bu konuda uzun uzun düşünüyorsan yavaş yavaş içselleşmeye başlamış demektir. Seni sen yapan iç güdülerinin farkına var ve gerçekten neyi istediğini anlamaya çalış.

  1. Cesaretini topla

Bir konuda netleşmen lazım, ayrılmaktan mı ürküyorsun, yalnız kalmaktan mı? İlişkiyi bitirememenin en büyük sebeplerinden birinin alışkanlıktan vazgeçememek olduğunu söylememize gerek yok herhalde 🙂 Ondan ayrılman demek yalnız olman demek değil, lütfen kendine biraz güvenir misin?

  1. İlişkiyi mercek altına al

Onsuz olma fikri canını sıkıyorsa, onsuz olmayı neden aklına getirdiğini bir defa daha detaylıca düşünmeye ne dersin? Seni kırdı mı? Hayal kırıklığına mı uğrattı? Aldattı mı?… sorun nedir? Onsuz olmayı tercih etme sebebin seni hala kızdırıyorsa ve bu duygunun önüne geçemiyorsan doğru yoldasın demektir.

  1. Acını sonuna kadar yaşa

Aşk acısının tadı en keyifli baharatta bile yoktur. Paketlerce mendil bitir, kutularca çikolata ye, içmeye git, dağıt gitsin. Acını yaşamayı ihmal edersen, sonradan acı bir şekilde geri dönecektir 😉

  1. Fişi çekmenin zamanı geldi

Tüm oklar ondan ayrılmanı gösteriyorsa, bunu defalarca düşündüysen, artık onsuz olma fikri çok daha cazipse olayı dramatize etmeden ve onu da daha fazla oyalamadan bu işi bitirmelisin. Lafı uzatmaya gerek yok, net olmak her zaman en doğru yoldur. Zira bu durumu devam ettirmek karşındakini de kandırmak oluyor.

Kırmızı Kalp

Google’da Ara