Ana sayfa » Sigara iktidarsizlik yapar mı?
#CİNSELLİK

Sigara iktidarsizlik yapar mı?

Bir çok hastalıkta tetikleyici sebep olan sigaranın zararları artık herkes tarafından biliniyor. En fazla üst solunum yolları hastalıkları ve akciğer hastalıklarına sebep olduğu düşünülen sigara vücudumuzun tümüne zararlı. Erkekler tarafından en çok merak edilenlerden biri de acaba sigara iktidarsızlık yapar mı. Cevabı hemen verelim; Evet! Sigara iktidarsızlığa da sebep oluyor.

Sigara iktidarsızlık yapar mı? Yapar!

İktidarsızlık sebepleri olarak bilinen hormonal sorunlar, geçmişteki operasyonlar, damarlardaki sorunlar ve tıkanıklıklar, bazı ilaçların kullanımı, stres, beslenme bozuklukları, alınan darbeler, uyuşturucu maddelere ek olarak sigara kullanımını da sıralamak gerekiyor.

Araştırmalar, gün içinde tüketilen bir paket sigaranın 30 yıllık süre içinde iktidarsızlığa, 2 paket sigaranın 15 yıl içinde iktidarsızlığa sebep olduğunu gösteriyor. Ereksiyon bozukluğu ile doktora başvuran bir kişiye sorulan ilk sorulardan biri, ‘sigara kullanıyor musunuz?’

Sigara içen erkekler içmeyenlere oranla %70-75 oranında ereksiyon sorunu yaşama konusunda risk altındalar.

Sigara içmek yalnızca erkeklerde ereksiyon sorunlarına değil kadınlarda da cinsel isteksizlik sebebi olarak gösteriliyor.

#Aşk #İlişkiler #Cinsellik

#Aşk #İlişkiler #Cinsellik

Google’da Ara