Ana sayfa » Sizden gelen sorular; İlişkimizin seks odaklı olduğunu nasıl anlarım?
İlişkiler

Sizden gelen sorular; İlişkimizin seks odaklı olduğunu nasıl anlarım?


Bazı ilişkilerde ateş çok yüksektir. Kadının da erkeğinde birbirine karşı engelleyemediği bir çekim hissi vardır. Uzmanlar haftada 3-4 defa cinsel ilişkiye girmenin bir ilişki için oldukça iyi olduğunu belirtiyor ancak bazı ilişkilerde bu haftada 7 günde 2-3 bile olabiliyor. Bu tip ilişkilerde ilişkinin temel taşının cinsellik olup olmadığını anlamak bazen zor olabilir. İlişkimizin seks odaklı olduğunu nasıl anlarım diye düşünüyorsanız sizi rahatsız eden bazı şeyler oluyor demektir.  Cinsellik bir ilişki için olmazsa olmazdır ancak duygusallık ve sevgi ile doğru bir orantıda olması gerekir. Bu olmadığında dengesizlik başlar ve taraflardan biri istismara uğramış olur. Aklınızda beni kullanıyor mu, benimle seks için mi birlikte gibi sorular varsa bu yazı size bir parça olsun fikir verebilir.

İlişkimizin seks odaklı olduğunu nasıl anlarım ve  beni kullanıyor mu soruslarına aşağıdaki maddelerden yola çıkarak cevap bulunabilir.

Seks yaptığımız zamanlar dışında benimle iletişime geçmiyor.

Benimle dışarıda, sosyal ortamlarda zaman geçirmeyi tercih etmiyor.

Arkadaşları veya ailesi ile tanıştırmaktan kesinlikle kaçınıyor.

Hoşlanmadığım fantezileri konusunda beni zorluyor.

Ona karşı hissettiklerimi anlattığımda beni susturuyor veya dalga geçiyor.

Cinsel ilişki sırasında bencil, benim orgazm olmamı asla  umursamıyor.

Duygusal bir ilişkide seks ne kadar önemli?

Seks, cinsellik, fanteziler ve flört sağlıklı bir ilişkinin sahip olması gereken temeller. Aşık olduğumuz ve arzuladığımız biri ile seks yapmak istememiz çok normal. Ancak duygusal ilişkilerde seks ve aşk dengesi bozulduğunda özellikle kadın tarafında ‘kullanılıyorum’ hissi oluşmaktadır. Partnerinizin size istemediğiniz bir şeyi zorla yapamayacağı gerçeğini unutmayın. Eğer yaşadığınız ilişkide içinizi huzursuz eden bir şeyler varsa mutlaka bir uzman ile görüşün.


Google’da Ara

Google’da Ara