Ana sayfa » Sperm öldürücü bitkiler
#CİNSELLİK

Sperm öldürücü bitkiler

İlk doğum kontrol hapının kullanılmasının üzerinden yaklaşık 60 yıl kadar geçmiş olmasına rağmen asırlar boyunca alternatif doğum kontrol yöntemleri aranmış ve denenmiştir. Sperm öldürücü bitkiler, sperm öldüren yöntemler, yumurtlamayı önleyen bitkisel çözümler arandıkça sonuçları ölümle bile sonuçlanan durumlar ortaya çıkmıştır.

Gebeliğin sonlandırılması gibi müdahaleler mutlaka bir uzman doktor tarafından yapılması gerektiği gibi, gebeliği önleyici bitkiler veya yöntemler de yine bir uzmana danışarak kullanılmalıdır.

Eski çağlardan beri kullanılan sperm öldürücü bitkiler ve sperm öldürücü yöntemlerden bazılarını araştırdık.

Bu yüzyılda artık doğal yöntemler bu tip durumlarda tercih edilmese de, atalarımızın konuya yaklaşımını görmekte hakkımız açıkçası 🙂

 

Sperm öldürücü bitkiler hangileri? Sperm öldürücü yöntemler neler?

Limon sperm öldürücü olarak kullanılırdı

 

Bilinen en etkili sperm öldürücüler arasında olan sitrik asit antik dönemlerden beri kullanılan bir sperm öldürücü bitki. Limon sulu sünger kullanarak gebeliği önlemeye çalışmış olan Yahudi kabileleri olduğu bilinmekte.

Vahşi havuç sperm öldürücü olarak kullanılırdı

Queen Anne’s Lace olarak anılan vahşi havuç tohumları 2000 yıl kadar önce doğum kontrolünde sperm öldürücü bitki olarak kullanılıyordu. Vahşi havuç bitkisinin 8 saat kadar etkisi olması o dönemde en çok tercih edilen sperm öldürücü olmasının en büyük sebebi.

Yarpuz bitkisi sperm öldürüyor

Yarpuz nanegillerden, Antik Yunan ve Roma halkı tarafından şaraba katılan bir bitkidir. Bu bitkiden yapılan çay da oldukça sık tüketilen ve sevilen bir çay.

Antik tarih kitapları yarpuz bitkisinin sperm öldürücü özelliği olan bitkiler arasında olduğunu gösteriyor. Ancak yarpuz bitkisinin fazla kullanımı ölümle sonuçlanabilecek zehirlenmelere sebep olduğundan oldukça tehlikeli.

Açık alan fantezisi nedir?

Mavi Cohosh meyvesi sperm öldüren yöntemlerin Kızılderililer tarafından en çok tercih edilenlerinden biri. Mavi Cohosh rahim hareketlerini kısıtlama etkisi gösteren meyve yaşadığımız çağda bir çok bitkisel ilaç içeriğinde mevcut.

Dong Quai sperm öldürücü yöntem olarak kullanılıyor

Melek otu türünden olan Dong Quai özellikle regl düzensizliklerinde sıklıkla kullanılmış bir bitki. Doğum kontrol yönteminde bitkisel bir çözüm olarak görülen ot, Avrupa ve Amerika’da yetişmişse aynı etkiyi göstermiyor.

Sedef çiçeği Yunan jinekolog Soranus’un en sık kullandığı sperm öldürücü bitki ve yöntemdir. Sedef çiçeği ile yapılan doğum kontrol yöntemi için yüzyılın en yaygın kullanılan sperm öldürücüsü denebilir. Aynı zamanda bitki çayı olarak kullanılıyor.

Pamuk doğum kontrol yöntemi olarak kullanıldı

1550 yılına ait bir tıp elyazmasında bulunan kayıtlarda doğum kontrolünde kullanılan, sperm öldürücü karışım olduğu düşünülen bal, pamuk, akasya ve yünün etkilerinden bahsedilmektedir. Sonraları pamuk bitkisinin sperm öldürmede etkisi görüldüğü ancak akasyanın laktik asit üretiyor olduğu yazıldı. Özellikle Amerikan tarihinin kölelik döneminde pamuk etkin bir doğum kontrol yöntemi olarak kullanıldı.

Papatya ile doğum kontrol yöntemi

Güneydoğu Asya şifalı bitkiler bölgesi olarak anılmakta. Bu bölgede yetişen papatya bitkisi de gebelik önleyici bitkiler arasında anılıyor. Papaya meyvesinin çekirdeklerinin doğal sperm öldürücü olarak kullanılması etkili yöntemler arasında.

Erkek tarafından günde 1 papaya çekirdeği tüketmesi sperm sayısını orta ve uzun vadede sıfır noktasına çekip yok edebiliyor.

Silphium ile sperm öldürme yöntemi

Silphium rezine ailesinin bir üyesi. Antik dönemlerin en gözde bitkilerinden biri olan silphium yemekler bitkisel ilaçlar ve sperm öldürme yöntemi olarak kullanıldı. Bunun yanında erken doğum durumunda da kullanıldığı biliniyor.

 

ÖNEMLİ NOT:
Yukarıda bahsi geçen ve farklı kaynaklardan bilgi edindiğiniz her türlü yöntemi mutlak olarak bir uzman doktora danışarak kullanmak gerekmektedir.

Bu yazı bilgi amaçlı olup, kesinlikle tavsiye içermemektedir.

Kırmızı Kalp

 

Google’da Ara