Ana sayfa » Stealthing kadınların da erkeklerin de kabusu oldu
#CİNSELLİK

Stealthing kadınların da erkeklerin de kabusu oldu

Stealthing prezervatif çıkması nedir

Son zamanların tehlikeli eğilimi stealthing, cinsel ilişki sırasında prezervatifin çıkması daha doğrusu bilerek, bilinçli olarak erkek veya tarafından çıkartılması da bir tür cinsel taciz olarak görülüyor. Cinsel ilişki sırasında prezervatif yırtılması veya prezervatifin bir şekilde kendiliğinden çıkması nadir de olsa karşılaşılan bir durum ancak taraflardan birinin bilinçli olarak prezervatifi çıkartması kasti bir saldırı.

Dilimizde tam karşılığı olmayan stealthing karşındaki tam olarak kandırmak oluyor. İngilizce kelime anlamı gizli saklı iş çevirmek anlamına gelen “stealthing” sadece cinsel ilişki sırasında prezervatifi çıkarmak değil onu ellemek, ona zarar vermek ve korunmalı seksi tehlikeye atmak anlamına da geliyor.

Seks sırasında prezervatif neden çıkar, neden çıkartılır?

Prezervatifin seks sırasında alınan zevki olumsuz etkilediği, sınırlandırdığı veya yapay bir his yaratması gibi durumlar öne sürülerek kullanmak istemediğini belirten oldukça büyük bir kitle var. Ancak çeşit çeşit prezervatif türünün olduğunu ve sektörün bu konuda oldukça geniş olduğunu unutmamak lazım. Eğer çift karşılıklı olarak bu konularda hem fikirse prezervatif kullanmama yoluna gidebilir. Ancak konu stealthing yani seks sırasında prezervatifi çıkartmak olduğunda taraflardan birinin rızası olmadan çıkartılması anlamına geliyor.

Prezervatifte delik açmak, prezervatif kullanımı sırasında kayganlaştırıcı kullanarak prezervatifin kolay çıkmasını sağlamak, partnerin haberi olmadan çekip çıkartmak gibi eylemler partneri kandırmak anlamına geliyor.

Stealthing daha çok gebe kalmak isteyen kadının erkeğe oynadığı bir oyun olarak görülürken, karısının veya sevgilisinin hamile kalmasını isteyen erkek tarafından da yapılmakta. Ancak prezervatif kullanımının tek sebebi gebeliği önlemek değil. Dolayısı ile cinsel yolla bulaşan hastalıklara karşı korunma sağlayan prezervatifin seks sırasında çıkartılması ister istemez “kötü niyet” barındıran bir eylem olarak görülebilir.

Sevgilim prezervatifi çıkartırsa ne yapmam lazım?

Eğer başınıza stealthing geldiyse, yani partneriniz cinsel ilişki sırasında prezervatifi çıkarttıysa, ertesi gün hapı ile temas sonrası korunma gerçekleştirebilirsiniz. Ertesi gün hapı doğru zamanda kullanılırsa HIV virüsünün vücuda girmesini engellediği gibi zaten asıl görevi olan gebeliğe karşı da koruyor.

Cinsel ilişkide prezervatifin çıkarılmasından nasıl korunuruz?

İnsan güvenmediği biri ile cinsel ilişkiye girer mi demeyin, girebiliyor. Ayrıca seks sırasında prezervatifi çıkartan partner hamile kalmanızı isteyen veya hamile kalmak isteyen sevgili veya eş olabilir. Bu duruma karşı uyanık olmak lazım. Olası bir prezervatif çıkışından şüpheleniyorsanız kontrol edin. Prezervatif kullanırken kayganlaştırıcı kullanmayın. Dışarı boşalma yoluna gidin veya dışarı boşalmasını isteyin.

Eğer engel olamadığınız bir durum gerçekleşirse ertesi gün hapı kullanın.

KırmızıKalp

Add Comment

Yorum yapmak için tıkla

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Google’da Ara