Ana sayfa » Tantra seks öğretisi nedir ve neyi anlatır?
#AŞK

Tantra seks öğretisi nedir ve neyi anlatır?

Tantra seks nedir

Her ne kadar ülkemizde çok fazla bilinmese ve toplumun algısı bu yönde açık olmasa bile Tantra  cinselliği en doğal hali ile yaşamayı öngören bir olgu.
Elbette her toplumun kendine göre inanışı, bakış açısı ve algısı vardır. Bu da büzüm ülkemizde halen tabudan öteye gidemeyen bir olgunun doğallık ile aynı cümlede kullanılmasını zorlaştırıyor. Tantra seks öğretisi nedir ve neyi anlatır?

Tantra seks öğretisi nedir ve neyi anlatır?

Tantra nedir? Tantrist nedir?

Tantrist bir birey için cinsellik doğaldır, güç vericidir ve kutsaldır. Vücudundaki tüm enerji kaynaklarını ve ruhu harekete geçirerek aydınlanır. Tantra‘ya göre kadın ve erkek bir bütündür.

Tantra seksi öğretisi neyi anlatır?

Tantra‘ya göre cinsel birleşme birlik ve bütünlüğün en önemli kuralıdır. Ve hem bedenler hem de ruhlar bu şekilde yücelir.

Yaşam şartları ne olursa olsun kişi mevcut cinsel yeteneklerini ve arzularını kullanarak içsel huzura varabilir. Tantra görüşü kadın ve erkeğin cinsel birleşme anında kozmik bir enerjiyi ortaya çıkarttıklarını öğretir.

Erotik mi?

Pornografik mi?

Tantra enerjisini ortaya çıkartmak için kadın da ve erkeğin de kendilerini cinselliğin doğallığına bırakmaları ve uyum içinde olmaları gereklidir. Ortamın sakinliği, enerjilerine de yansıyacağından cinsel birleşme öncesinde hazırlanmış bir ortam tantrik cinselliği yaşamak için çok önemlidir.

Temiz bir yatak, mumlar, çiçek veya hafif tütsü kokuları kullanmak yerinde olur.

Cinsel ilişki sırasında çiftin birbirinin nefesini hissetmesi yalnızca tantrik değil tüm cinsel deneyimlerde birleştirici ve tamamlayıcı bir güce sahiptir.

Sakinlik, yavaş hareketler ve birbirini tam olarak hissetmek tantrik seksin keyfine varmayı kolaylaştıracaktır.

Kırmızı Kalp

 

Google’da Ara