Ana sayfa » Tek gecelik ilişkiden uzun ilişki doğar mı?
#YAZARLAR Romantik Şeftali

Tek gecelik ilişkiden uzun ilişki doğar mı?

Tek gecelik ilişki sonrası

Atalarımız ne demiş ? “Uyum varsa, ne zaman soyunduğunun ne önemi var ?” Tamam tamam atalarımız dememiş, bunu ben diyorum ama haksız da değilim. Tek gecelik ilişkiden uzun ilişki doğar mı, doğmaz mı diye düşünüyorsan ya tek gecelik bir ilişki yaşadın yada üzeresin 😉

Çağımız malum hız çağı, hiç birimizin kaybedecek zamanı yok. Çoğumuz artık internette tanışıp sevgili oluyoruz. Üstelik, internetten sevgili mi bulunurmuş” inanışı neredeyse ortadan kalkmak üzere çünkü internetten sevgili de bulunuyor, eşte bulunuyor.

Çağa ayak uydurmak istemeyenler zaten ne tek gecelik ilişki yaşıyor ne de internette tanıştığı biri ile buluşuyor.

ÖNEMLİ NOT: Tek gecelik ilişkiden bahsettiğimiz barda o an tanıştığın tamamen yabancı biri değil, illa bir şekilde bağlantın olan ancak o gün elektrik aldığın birinden bahsediyoruz.

Ancak bazı konularda artık esnek olma zamanı geldi.
Şu konuda anlaşalım, o gün yakınlaştığın birinin (elbette güvenli olduğuna inandığın durumlardan yani aslında daha önce tanıyor olduğun veya bir arkadaşın arkadaşından bahsediyoruz) evine gitmeyi göze almış olması bir kadının “kaşar” olduğunu göstermiyor artık.

Tek gecelik ilişkiden uzun ilişki doğar mı?

Artık genç nesil “elektrik” diye bir şeyin iki insan arasında karşı konulamaz kadar büyük bir çekime sebebiyet veren bir durum olduğunu idrak etmiş durumda. gördüğü anda etkilendiği biri ile iletişimi koparmak istemeyen kadın veya erkek onunla o gün daha uzun süre geçirmenin yollarını ararken kendini bir anda diğerinin evinde bulabilir.

Erkekler için durum biraz daha (toplumsal olarak) normal karşılansa bile kusura bakmayın ama kadın için de artık çok anormal değil. Artık kadınlar da hoşlarına giden bir adam ile daha uzun saatler geçirmek için yola devam etmeyi tercih edebiliyor.

Bu durumda herkes memnun olduğuna göre gece birinin evinde bitebiliyor. Bazı durumlarda her iki taraf için de tek gecelik ilişki diye başlayan hikaye sabah uyanıldığında keyifli bir kahvaltı ve ertesi gün içilen tatlı bir kahve artı sohbet ile devam ederken…. bir bakmışsın 6 aydır beraeriz.

Buradaki en trajikomik durum şu; birinden birinin annesi “Yavrum siz nasıl tanıştınız?” dediğinde… BİİİİİİİİİİİİİİİİİİİİİİİP 404 hatası.

Son Söz: Her tek gecelik ilişki güvenli değildir. Biraz filtreleme yapalım lütfen. Hayatımızda ilk defa gördüğümüz ve hiç bir yeden tanıdığımız olmayan birinin evine gitmek değil yukarıda bahsedilen.

Sondan Sonraki Söz: Her tek gecelik ilişki uzuna dönmez, gereksiz romantizme girme!

Romantik Şeftali

 

 

 

Google’da Ara