Ana sayfa » Ten uyuşmazlığı boşanma sebebi mi?
#CİNSELLİK

Ten uyuşmazlığı boşanma sebebi mi?

Ten uyuşması ilişkilerin bitmesine, evliliklerin dağılmasına, ayrılıkların yaşanmasına sebep olabilen oldukça ciddi bit konu. Ancak özellikle eski zamanlarda meydana gelen “görücü usulü” evlilikleri bir düşünün… Bırakın tenlerin uyuşmasını, akıllar, fikirler, boylar bile uyuşmadan evlilikler mecburen yıllarca devam etmiş. Peki acaba ten uyuşmazlığı boşanma sebebi mi?

Ten uyuşmazlığı eşlerden biri yada ikisinin birden diğerine sarılmak, koklamak, öpmek ve sevişmek gibi hisleri hissedememesi, sarıldığında irite olabilmesidir kısaca.

Ancak bu durum böyle yazıldığı kadar basit değil.

Unutmamamız gereken bir şey var ki; ten uyuşmaması sonradan da ortaya çıkabilir.

Ten uyuşmazlığı boşanma sebebi mi?

Çiftlerin hem ruhsal hem de fiziksel bir uyum yaşayamaması durumunda ten uyuşmazlığı ortaya çıkar.

Dokunmak istememek, haz duymamak, orgazm olamamak, cinsel ilişkiye girememek, öpüşmenin bile azap haline dönüşmesi durumlarında ten uyuşmazlığı olduğu düşünülmelidir.

Ne yazık ki ten uyuşmazlığının herhangi bir tedavisi bulunmamakta. Bununla birlikte ten uyuşmazlığı zamanla geçebilen bir durum da değildir.

Ancak ilişkinin başında çift oldukça uyumluyken sonradan ten uyuşmazlığı gözlenmişse bu durum psikolojik bazı sebeplerden kaynaklanabileceğinden, bu gibi durumlar terapiler ile çözülebilir.

Eşleri ile farklı hazlara, farklı isteklere sahip olan bir kişinin cinsellikten keyif alması beklenemez. bu durumda da ilişki onun için kabus olur.

Her gece ilişkiye girmek isteyen bir erkek eşinden sürekli hayır cevabı alıyorsa ortaya tek taraflı bir ten uyuşmazlığı olduğu düşünülmeli ve bir uzmana danışılmalıdır.

Aşk, sevgi ve cinsellik birbirine kenetlenmiş olduğundan aşkın olmadığı bir birliktelikte ten uyuşmasını aramak oldukça zordur.

Ten uyuşmazlığının sebebi eşlerden birinin daha önce yaşadığı bir travmaya sebep olan kişi ile benzerlik olabilir. Bu durumda terapi ile çözüm mümkün olabilir. Hipnoterapi ve regresyon terapisi bu gibi durumlarda oldukça etkilidir.

Eğer eşiniz ile ten uyuşmazlığınız olduğunu düşünüyorsanız bunu mutlaka konuşmalısınız. Sebepleri ve çözümleri konusunda ortak kararlar almak en doğrusu olacaktır.

 

Google’da Ara