Ana sayfa » Uzak mesafe ilişkisi yürür mü?
#İLİŞKİLER

Uzak mesafe ilişkisi yürür mü?

Bizimle aynı şehirde yaşayan onca insan varken, gönlümüz gider başka şehir de yaşayana tutulur. Gönül bu işte, konacağı yer belli olmuyor ki. Bu tecrübeyi yaşayan bazı insanlar için uzak mesafe ilişkisi cinsel sorunlar ve ihanet, ruhsal çöküş, kıskançlık, kavgalar, özlem, acı, ayrılık demektir. İlişkilerin temel taşlarından biri olan uyumlu ve düzenli cinsel ilişki, uzak mesafe ilişkilerinin en çok stres yaratan getirilerinden biridir. Ancak iki insan arasındaki doğru iletişim sayesinde aşılamayacak sorun olmadığı gerçeği görmezden gelinir. Aynı şehirde olduğumuz insanlarla bile ne sıklıkta görüşüp, ne kadar kaliteli zaman geçirdiğimizi bir düşünürsek, geçici bir dönemi sistematik  çözümlerle faydalı bir ayrılığa dönüştürebiliriz.

Uzak mesafe ilişkisi cinsel sorunlar ve ihanet anlamına mı gelir?

Standart bir ilişkide bile en büyük krizi yaratacak olan ihanet, uzak mesafe ilişkilerinde her iki tarafın da tetikte beklediği, belki aklına ilk gelen sorundur.
Sorundur, çünkü ihanete uğrama korkusu insanı hırçınlaştıran, tedirgin eden ve kavgaya sebebiyet veren bir durumdur. İlişkinin başından itibaren cinsellik konusu açıkça konuşulmalı, her iki tarafın da duygularını açıklıkla ifade ederek konu ile ilgili düşüncelerini aktarmalıdır. Çağımız teknoloji sayesinde iletişimin çeşitliliğini arttırmıştır, bunun avantajlarından faydalanmak gerekiyor. Uzak olsanız bile seks hayatınızı farkı fanteziler ve deneyimler ile renklendirme şansı bulabilirsiniz. Enerjinizi ihanete odaklanmaktansa buna odaklamaya çalışın.

Unutmayın, sevgilinizin size ihanet etmesini engelleyebilmeniz olanaklı değildir, bu kişinin kendi ile ilgili bir durumdur. Sadakat kişisel bir seçim.

Özlem ile baş etmek çok zor olduğunda ne yapacağız?

Aşk, özlemi bir demirbaş olarak beraberinde getirir. Ondan kaçmanız imkansız. Özleyeceksiniz. İşin doğasında bu var zaten. Uzakta olan birine aşık olmanın en acıtan ama cazip tarafı ulaşılamaz olmasıdır. İstediğiniz an göremez, dokunamaz, sarılamazsınız. Ancak sesini duyabilirsiniz. İletişimin en yüksek noktalarda olduğu bu çağda görüntülü olarak konuşabilirsiniz. Günlük rutinler belirleyerek, günün belli bir saatini (veya haftanın) birbirinize ayırmak, uzun uzun sohbet etmek, kendi evlerinizde rakı sofrası kurup ekrandan ekrana sohbet edip rakı içmek, spor yaparken görüntülü sohbet etmek, gibi bir çok farklı yolu deneyebilirsiniz.

Ayrı şehirlerde oluşunuzun sebeplerini biliyorsanız, bunun ne zaman biteceğini de saptayabilirsiniz. İlişkinin başlarında ileriye dönük konuşmak mümkün ve sağlıklı değildir ancak zaman içinde bir gün aynı şehirde olmak, aynı evde yaşamak, evlenmek gibi konular geçmeye başladığında kendinize bir hedef koyun. Ayrı şehirlerde olma durumu bitene kadarki zamanı nasıl değerlendireceğinizi planlayın. Bu para biriktirmek, bir eğitim almak, ileri zamanki hayatınız için bir yatırım yapmak olabilir.

Özel günler ve sürprizler ihmale gelmez

Başka şehirlerde yaşayan iki sevgili olmanız, aynı şehirde yaşayan iki sevgilinin yaşadığı özel şeyleri yaşayamayacağınız anlamına gelmiyor. Peşinen söylemek gerekirse ayrı şehirde yaşayan sevgilisi olmak, normalden biraz daha fazla emek, sabır ve planlı yaşamayı gerektirir.

İzin günlerinizi, özel günlerin denk geldiği tarihleri, gün içindeki telefon görüşme zamanlarınızı ona göre ayarlamanız gerekir. Yıllık ve aylık ortak bir takvim oluşturun. Birbirinize özel ve kendi hayatlarınızda özel olan günleri çıkartın. Birbirinize karşı anlayışlı olarak adil bir tablo hazırlayın.

Sürpriz yapıp onu görmeye gideceğinizde onun iş, okul, aile yaşantısında bir aksamaya sebep olmamaya özen gösterin. Siz gittiğinizde sizi ihmal edemeyecek ancak sorumlu olduğu diğer işleri ile ilgili zor durumda kalabilecektir.

Temeli doğru atılmış, adil bir yaklaşım içeren her ilişki yürür. Aşk zamanla sevgiye, şefkate, ekip ruhuna ve dostluğa dönüşür. İdeal olan da budur.

 

#Aşk #İlişkiler #Cinsellik

#Aşk #İlişkiler #Cinsellik

Google’da Ara