Ana sayfa » Vajinadaki koku nasıl engellenir?
#CİNSELLİK

Vajinadaki koku nasıl engellenir?

Vajinal bakımı hafife alma!

Bazı konularda ne çok düşündüğümüzü ama ne az konuştuğumuzu fark ettiniz mi? Aslında oldukça doğal bir konu olan vajinal koku ve vajinal tat hemen hemen hepimiz için gerçek bir tabu. Hiç bir kadın jinekoloğa gidipte ” Vajinamda garip bir koku var ve eşim tadının bir garip olduğunu söylüyor” demez. Ancak aslında demeli. Vajinadaki koku nasıl engellenir ve daha da önemlisi neden oluşur hiç düşündünüz mü?

Vajinal koku, akıntı habercisi olabileceğinden önlem alarak bazı hastalıkların da önüne geçmiş oluyoruz.

Ancak hiç bir rahatsızlık olmaksızın vajinal bir koku veya garip bir tat söz konusu ile bunun önüne geçmek için bazı yöntemlere başvurabilirsiniz.

Vajinadaki koku nasıl engellenir

Vajinal temizliği ve kokuları gidermeyi aynen koltuk altımız veya saçlarımız gibi düşünelim. Kapalı kaldığı için temiz olduğu inanışına kapılmadan gerekli bakımları yapalım lütfen kızlar 😉

DÜZENLİ JİNEKOLOG KONTROLÜ

Bunu yapmaktan hoşlanmadığını biliyoruz. Jinekolog ziyareti hemen her kadın için rahatsız edici bir durum ancak vajinal yollardan bulaşan bu kadar çok hastalık varken, kanser ile savaş tüm dünyada almış başını giderken, kendinle ilgili bu kadar mühim bir ziyareti  mutlaka yapmalısın. Akıntın veya vajinal kokuların olmasa bile düzenli doktor kontrolü önemli bir detay.

 

HİJYENİ ÖNEMSEMELİSİN

Vajinal koku için en etkili çözümlerden biri temizlik. Düzenli olarak yıkanman vajinanın yıkandığı anlamına gelmiyor. Fizyolojisini düşünecek olursan vajinal temizliğin ile özel olarak ilgilenmen gerektiğini fark edeceksin 🙂

Vajinal bölge vücudumuzun en hassas bölgelerinden biri. Bu yüzden vajinal bölgeni kesinlikle sıradan bir sabun ile yıkamaman gerekiyor. Ph değeri 5.5 olan bir vajinal sabun alarak duş sırasında bunu kullanman en ideali.

Her gün mutlaka en az bir defa vajinal temizlik yapmalısın. Regl dönemlerinde tampon veya pedini sıklıkla değiştirmelisin.

 

İÇ ÇAMAŞIR

Sentetik iç çamaşırları her ne kadar seksi ve fantaziye uygun görünse bile aslında oldukça sağlıksızlar en azından vajinal bölgeye denk gelen alt kısmın pamuklu olmasına dikkat etmelisin.

Günlük kullanım için en ideali pamuklu çamaşırlar seksi çamaşırları özel anlara saklayalım lütfen kızlar 🙂 Kim demiş pamuklu çamaşırlar seksi değil diye ??? Biraz araştırmanı öneriyoruz 😉

 

BİTKİ ÇAYI

Eğer gerçek bir büyükanne tavsiyesi istersen vajinanı haftada 1 defa nane çayı içe yıkayabilirsin. Oldukça kolay, ucuz ve etkili bir yöntem olan vajinayı nane çajı ile yıkamak hem temizlik sağlayacak hem de harika bir koku bırakacak 😉

 

NE YERSEN ONU SALGILARSIN

Baharatlı besinler ve kızartma vajinal kokuda hoş olmayan durumlara sebep olabiliyor. Meyve suları ise bunu olumlu etkiliyor.  Bol su içmek vücudumuzun her bölgesinde olduğu gibi vajinal bölgede de oldukça faydalı.

 

EĞLENCE BAŞLASIN !

Elinden geleni yaptın, sağlıklı ve güzel kokan bir vajina elde ettiğine göre durumu daha eğlenceli hale getirmek için krema ve çikolata sosundan yardım almaya ne dersin ?;)

En sevdiği pasta veya şekerleme olmaman için hiç bir sebep yok 🙂

 

 

 

 

#Aşk #İlişkiler #Cinsellik

#Aşk #İlişkiler #Cinsellik

Google’da Ara