Erkekler Tavsiyeler

Yoğurta afrodizyak etki olduğu bulundu

Paylaşmak güzeldir ;)

Massachussetts Institute of Technology (MIT) Üniversitesi’nde yapılan araştırmalda her gün probiyotik yoğurt yiyenlerde cinsel arzu artışına rastlandığı belirtildi. Afrodizyak etkisi olan besinler arasına yoğurtta girmiş oldu. Cinsel isteği tetikleyen yiyecekler arasında artık yoğurdu da anmak mümkün.

Fareler üzerinde yapılan araştırmalar sonucunda bilim adamları, probiyotik yoğurttaki yararlı bakterilerin fareleri daha sağlıklı hale getirdiğini, bunun sonucu olarak farelerin üreme mekanizmalarını olumlu yönde etkilediklerini belirttiler. Bununla birlikte testislerinin yüzde 15 daha büyük olduğu, dişilerin ise daha iri yavrular dünyaya getirdiği görüldü.

Düzenli olarak yoğurt tüketmek hem kemik sağlığı hem de cinsel sağlık için oldukça faydalı.

Diğer afrodizyak ve cinsel isteği tetikleyen yiyecekler

İstiridye: İçerdiği bazı aminoasitlerin cinselliği sağlayan hormonları tetiklediği görülmüştür. İstiridye dışında tüm deniz kabukluları ve deniz böcekleri de güçlü bir afrodizyaktır.
Havyar: Yüzyıllardır afrodizyak olarak kullanılmaktadır. İçerdiği çinko miktarı nedeniyle erkeklik hormonlarının yapımını artırıyor. Aynı zamanda sperm kalitesini de artırır.
Çikolata: İçerdiği seratonin ve daha da önemlisi fenetilamin maddeleri nedeniyle hafif cinsel istek artırıcı etkiye sahiptir.
Ginseng: Geleneksel Çin ve Güney Amerika tıbbında cinsel gücü artırmak üzere kullanılan bir köktür. Bir araştırma ginsengin cinsel isteği ve birleşme kapasitesini artırdığını ortaya koymuştur.
Tarçın: Hormonları çalıştırır ve cinsel gücü artırır. Bir bardak suya bir kahve kaşığı atılıp çay gibi içilebilir.
Yulaf ezmesi: Özellikle kadınlarda cinsel isteksizliği giderir. Hormonları düzenler ve vücut direncini artırır.
Sarmısak: En güçlü afrodizyak olarak bilinir. Tüm hormonları çalıştırır. Çiğ olarak yenmesi tavsiye edilir.
Roka: Yeşil sebzeler içinde bu anlamda en değerlisi rokadır.
Kekik ve nane: Özellikle kadınlarda bütün kadınlık hormonlarının düzenli çalışmasını sağlar ve vücudu güçlendirir.
Isırgan tohumu: İşte ufak bir mucize. Bir kilo bal ile 100 gr. ısırgan tohumunu karıştırın ve her gün bir kaşık yiyin. Bomba gibi hissedeceksiniz.
Antep Fıstığı: Protein ve bol E vitamini ihtiva eder. Cinsel arzunun uyarılmasını sağlar. Mutlu bir evlilik için, afrodizyak otlardan yararlanmakta fayda var
Kırmızı ve yeşil acı biber, karabiber: Hep tatlılar bu etkiyi yapacak değil ya, inanamayacaksınız ama acı da cinsel isteği kamçılar…
Maydanoz: Beden yorgunluğunu giderir. Erkeklerde cinsel gücü artırdığı kanıtlandı.
Kuşdili: Tüm salgı bezlerini dengeli bir şekilde çalıştırır. Erkeklerde de kadınlarda olduğu gibi cinsel iktidarsızlığı giderir.
Kereviz: Çeşitli iç salgı bezlerine tesir eder ve onların faaliyetlerini artırır. Erkeklerde cinsel faaliyeti çok arttırarak vakitsiz iktidarsızlığı önler. Özellikle 30’lu yaşlarda mutlaka yiyin.

 

 

 

 

 


Paylaşmak güzeldir ;)