Ana sayfa » Zihinsel ihanet nedir?
#AŞK

Zihinsel ihanet nedir?

Zihinsel ihanet nedir

Zihinsel ihanet nedir?

İhanet konusu kadın erkek hepimizin kabusu desek asla abartmış olmayız. Sen de, ben de, sevgilin de, sevgilim de bir gün birileri tarafından aldatıldı ve birilerini aldattı. “Ooo ben kimseye ihanet etmedim” diyen ve bu konuda gerçekten doğruyu söyleyen insan sayısı bir elin parmaklarını geçmez.

İhanet konusunu ilişkilerin belki de en travmatik detaylarından biri. Sadık kalamamanın bir çok sebebi öne sürülürken, konu kadın ve erkek açısından bambaşka değerlere sahip bir konumda olmasına rağmen çok net bir gerçek var ki; iki taraf için de oldukça can sıkıcı ve can yakıcı.

Hiç bir kadın veya hiç bir erkek sevdiği birinin bir başkası ile duygusal veya cinsel bir ilişkiye girmesi fikrini kabullenemez. Başka birine dokunduğu, başka birini öptüğü, başka birine gülümsediği, başka biri ile seviştiği, başka biriyle eğlendiği gibi düşünceler sadece akıldan geçtiğinde, gerçek olmadığında bile çıldırtıcı olabilir kimi sevgiler için.

Peki ya bunların hiç birini yapmadan… hiç dokunmadan, hiç öpmeden, hiç sarılmadan ve hiç sevişmeden… ihanet ettiniz mi hiç?

Ya da sevgilin sana zihninde ihanet etmiş olabilir mi?

Zihinde ihanet mi? O da ne?

İstediğin kadar kıskanç ol, kısıtlayıcı ol, tutucu ol… Karşındakinin fiziksel hareketlerini kısıtlamanın ötesine gidemezsin.

Sevgiline oraya gitme, onu giyme, bununla konuşma gibi direktiflerde bulunuyor olman, onun zihninde yaşadıkları veya hayal ettiklerine, kalbinde hissettiklerine engel olamaz.

Özellikle kadınların erkeklerden çok daha fazla yaşadığı gerçeklerden birinin zihinsel ihanet olduğunu biliyor muydun?

Bahsettiğimiz fantazi kurmanın çok ötesinde bir şey aslında. Platonik aşk gerçeği özellikle ergenlik yıllarının başlarında hepmizi ağına aldı. Birlikte olunması imkansız, ulaşılması güç, yaşanması imkansız bir ilişkinin hayalini hepimiz kurduk. Bu durum ilerlemiş yaşlarda da bir nevi temenni, bir nevi kendine aşt bir dünyada yaşadıkların, bir nevi kaçamak şeklinde yetişkin insanların da hayatlarında yer kaplıyor.

Zihinsel ihanet çoğunlukla mevcut ilişkiye zarar vermezken bir kaç farklı şekilde ortaya çıkabiliyor.

Örneğin;

Seninle ilgilendiğini bildiğin iş arkadaşın ile olan masum ancak flörtöz sohbetlerden partnerine bahsetmemen bir tür zihinsel ihanet.

Otobüste yanyana oturduğun kişi ile dirseklerinizin birbirine değmesine rahatlıkla engel olabilecekken bu durumu normal karşılayarak bundan keyif alman bir tür zihinsel ihanet.

Daha önce yaşadığın bir ilişkinin bazı açılardan etkisinde olman ve zaman zaman o ilişkine ait detayları aklına getirmen de bir tür zihinsel ihanet.

Yakın bir arkadaşına aslında farklı açılardan hayran olman ve zaman zaman onun sevgilin olması durumunda nasıl şeyler yaşıyor olabileceğini hayal etmen de bir tür zihinsel ihanet oluyor.

Şu an zihninizi zorladığınızı biliyoruz… 🙂 Acaba siz de bir zihinsel ihanetçi misiniz?

#Aşk #İlişkiler #Cinsellik

#Aşk #İlişkiler #Cinsellik

Google’da Ara